sportem ku zdraví

 

Máme malý klášter, a proto máme dovolení chodit na procházky po naší vesnici a okolí, i jezdit na kole. Otec Vladimír (můj duchovní vůdce) mi vždy kladl na srdce, abych každý den chodila na procházku, i když se mi nebude chtít. Je to důležité pro zachování zdraví duševního, psychického i fyzického. Ano. Jsme se sestrami stále spolu, dnem i nocí, a někdy vzniká ponorka. Naše zahrádka je malá a proto usilujeme už mnoho let o stavbu většího kláštera, který by měl velkou zahradu. Proč se nám to stále nedaří nevíme, ale věříme, že Bůh to ví, a že život v tomto malém klášteříku má smysl, protože Bůh dal každé z nás nádherné kontemplativní povolání. Otec Samuel, nynější opat trapistického kláštera v Čechách v Novém Dvoře, nám říkal: " Přesto, že je Vás teď jen šest, má váš život hluboký smysl. A jestli vás za 50 let bude stále šest, má váš život stále hluboký smysl". To je velice povzbudivé.

A tak, když prší a je obvzlášť nevlídno, beru duhový deštník a jdu se projít. Duhový deštník dělá dobrou náladu nejen mě, ale i  lidem, které míjím, protože už ho několikrát komentovali. A jelikož jsem letos na Vánoce dostala pláštěnku na kolo, neodradil mě silný déšť od toho, abych vyrazila  na svou obvyklou, 45ti minutovou projížďku po okolí. Bylo to bezva jako vždy!!
Tedy i v kontemplativním klášteře se sportuje a myslím, že je to opravdu nutné pro zachování zdravého rozumu a zdravého těla. Kdyby bylo po mém, zařídila bych ještě pingpongový stůl, protože moc ráda hraji ping pong. Ale protože nemáme dost prostoru,  bude to muset počkat až na nový klášter!!! Snad ho brzy postavíme. Nevím, jestli bych to v devadesáti letech ještě zvládla!!!😁


Populární příspěvky z tohoto blogu

19. 3. 2020 slavnost svatého Josefa

Vzpomínky na Josefku